Helg med Liselotte J Andersson

”Trons hemlighet, en helg för eftertanke som kan ge eftervärme”

Välkommen till en helg med Liselotte J Andersson, lördag 4 och söndag 5 februari. Liselotte är pastor, författare, retreatledare och tidigare riksevangelist. Hon kommer att leda oss i en stilla dag på lördag och sedan predika på söndag.

Det mesta av lördagen tillbringar vi i tystnad, deltagarna emellan. Var med på de samlingar du kan. Ingen anmälan behövs till de olika samlingarna men vill du äta lunch behöver du anmäla dig senast onsdag 1 februari. Skriv upp dig på listan på anslagstavlan i kyrkan.

Program

Lördag 4 februari
09.30 Enkelt förmiddagsfika
10.00 Vägledning, ett meditativt bibelstudium
12.00 Middagsbön
12.30 Lunch (anmälan)
14.00 Pilgrimsvandring i närområdet, alternativt egentid i kyrkan
15.30 Vägledning
16.30 Eftermiddagsfika
17.00 Samling med nattvard och förbön

Söndag 5 februari
11.00 Gudstjänst med nattvard. Liselotte J Andersson