Vill du vara med att laga bra och god mat till barnen vid vår förskola Fisken? I så fall söker du vår tjänst som köksansvarig. Arbetsuppgifterna innebär bl a att handla in/beställa varor, förbereda och laga maten, servera och diska. Förskolan har 24 barn.

Arbetsuppgifterna är på 65 % av heltid, men vi gör en kombinationstjänst då vi också har behov av lokalvård på 20 % på förskolan. Dessutom fyller vi upp med 15 % med lokalvård i vår kyrka. Detta innebär lokalvård också i våra entréer, toaletter, kyrksal, motionshall och vissa övriga utrymmen.
Tjänsten är således på heltid. Arbetsuppgifterna följer ett upplagt schema.

Du bör vara förtrogen med hantering av livsmedel och krav på hygien. Du bör också ha kompetens inom lokalvård.

Du ska kunna arbeta självständigt med att planera, organisera, och ansvara för beställning och inköp.
Du ska ha en god samarbetsförmåga.

Tillträde sker snarast och efter överenskommelse. Tjänsten är tills vidare, ev provanställning kan beslutas.

Om du har frågor, hör gärna av dig till vår rektor, Ulrika Gustafsson, tel 070-5380187 eller förskolans ordförande Nils-Gunnar Andersson, 070-3101236. Du kan också ta kontakt med Equmeniakyrkans ordförande, Lars-Eric Ljunggren, 070-2372911.

Välkommen med din ansökan som behöver vi ha senast 25 jan 2021. Du skickar din ansökan digitalt till jobb@equmeniakyrkanarvika.se.